Avcıoğlu Turizm Seyehat Acentesi

FETHİYE&DALYAN&YUVARLAK ÇAY& AKYAKA

 

FETHİYE ÖLÜDENİZ SAKLIKENT KANYONU & DALYAN TEKNE TURU – YUVARLAKÇAY-AKYAKA(Azmak nehri)

1. GÜN
İzmir – Aydın – Muğla istikametini takip edip yol üzerinde ki gerekli dinlenme molalarını vererek sabahın erken saatlerinde kahvaltı alacağımız restoranımıza ulaşıyoruz.
Sabah yolda alacağımız (extra) kahvaltının ardından 18 km uzunluğundaki Saklıkent kanyonuna gidiyoruz. Rivayete göre bir çobanın kaçan keçisini ararken bulduğu bu doğa harikası 1996 yılında Milli park ilan edilerek koruma altına alınmıştır. Burada vereceğimiz serbest zaman içerisinde dileyen misafirlerimiz Kanyonun soğuk sularında yürüyüş yapabilir.Burada zaman geçirdikten sonra Fethiye’ ye gidiyoruz. Sadece tarihi güzellikler değil, aynı zamanda müthiş doğasıyla da kendine aşık eder Fethiye… Burada rehberimizden bilgilerimizi alıp ve bol bol fotoğraf çektikten sonra Fethiye Ölüdeniz ’de serbest zaman veriyoruz. Dileyen misafirlerle yamaç paraşütü gibi aktiviteler yaparak denizin keyfini çıkartabilirler. Otelimize yerleşme Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Konaklama 3*-4* Fethiye otelleri
2. GÜN
Sabah otelimizde aldığımız kahvaltı sonrası otelden ayrılarak Dalyan’a geçerek (EXTRA) Dalyan Tekne Turu Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle, Köyceğiz’i Denize bağlayan Su kanalı üzerinde sazlıklar arasında yolculuğumuza başlıyoruz. BYBLİS ve KAUNOS un hüzün dolu hikâyesini dinleyerek, kaya oyma Kral Mezarlarını görebileceğimiz bir noktada fotoğraf molası veriyoruz. Yolculuğumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz, Balık üretme çiftliklerini geçiyor, Atlantik okyanusundan Anadolu sahillerine yumurta bırakmaya gelen Dünyaca ünlü Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarını görmek ve denize girmek için İztuzu plajına ulaşıyoruz. Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemize biniyoruz ve Dalyan’da ki tekne turumuzu tamamlıyoruz. Bizi bekleyen aracımıza binerek Yuvarlakçay’a ulaşıyoruz. Ünü dilden dile yayılan Yuvarlakçay, salıncakları, soğuk su üzerine kurulmuş sedirleri, havası, doğası ile sizleri büyüleyecektir.Çay üzerine kurulan ahşap salıncaklarda sallanarak suya atlayabilir, yada sadece suyun üzerinde salınıp, bol bol fotoğraf çekilebilirsiniz. Burada verilen serbest zamanda doğa ile baş başa kalabilirsiniz.Sonrasında küçük bir balıkçı kasabası olan AKYAKA’ya ulaşıyoruz. Burada isteyen konuklarımızla Tekne Turuna katılıyoruz. Ağaçlar ve sazlıklar arasından tekne ile süzülerek, Azmakbaşı Deresinin, denizle buluştuğu noktayı görüyoruz. Serbest zamanın ardından, rehberimizin belirlediği saatte tekrar buluşup,yolda vereceğimiz akşam yemeği molası ardından dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. 
Tur Adı
FETHİYE&DALYAN&YUVARLAK ÇAY& AKYAKA
Tarih
Ücret
Fiyata Dahil Olan Hizmetler
1 Gece YP Otel Konaklaması
Otelde 1 Akşam Yemeği
Otelde 1 Sabah Kahvaltısı
Ulaşım
Profesyonel Rehberlik
1618 Nolu Seyahat Sigortası
Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler
Öğle Yemekleri
1.Gün Sabah Kahvaltısı
Dönüş Yolu Akşam Yemeği
Ekstra Belirtilen Organizasyonlar
Kişisel Harcamalar
Tekne Turu Ücreti

47WND_1588580292_042
1584522636636632
bafaece222a9d2c7dd1461efceca1f5d
Dalyan-1
fethiyeden-manzaralar
Fethiye-Marina
kelebekler-vadisi
Oludeniz-Yamac-Parasutu-600x450.
thumb@l-230-dalyan-tekne-turu
yuvarlakcay-17-827x1024SON TURLAR© 2018
MND AJANS